14:23  HASİP ARVAS KİMDİR?  02:24  FİKRET ÇAYLAK RÖPORTAJI  01:10  CAN LEMAN, CANAN’INI ARIYOR  13:40  PINAR SÜER MÜZİK PİYASASINA HIZLI BİR GİRİŞ YAPTI   16:04  ŞIMAL VE POPBESK ORKESTRASı’NDAN MUHTEŞEM YENI YıL KONSERI  01:48  AYKUT PALA ÖZEL RÖPORTAJ   20:51  SİMGE SAĞIN RÖPORTAJI  01:25  ENGELSİZ YÜREKLER AYKUT PALA’YI YILIN EN İYİ SUNUCUSU SEÇTİ  02:05  ALEYNA TİLKİ KELEBEĞİNİ ALDI  01:51  44.PANTENE ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU  02:37  SON DÖNEMİN EN GÖZDE SUNUCUSU AYKUT PALA MUHTEŞEM BİR GECEYE İMZA ATTI  11:46  ANADOLUM TÜRK HALK MÜZİGİ KOROSUNDA SEN DE TÜRKÜ SÖYLEYEMEK İSTERMİSİN?  00:13  TUFAN KÖROGLU "ELYARİ" KLİPLENDİ  01:19  ŞİMAL’LE ESKİMEYEN ESKİLER   16:24  CADDE DERGİSİNİN YIL DÖNÜMÜNDE SÜPRİZ BULUŞMA  15:35  YıLıN EN IYILERI ÖDÜLLENDIRILIYOR  18:43  NIL ÇAÇAN GÜMBÜR GÜMBÜR GELIYOR  18:13  KEMAL SABAH’TAN ’FARZET’  17:23  AAMİR KHAN İZDİHAMI  21:16  ŞIMAL & CEM SARAÇ KARDEŞLER MALTEPE’YI SALLADı!.. 
Sinan Akyüz: Erkek erkek olalı böyle bir Lale Devri yaşamadı

Çok okunan kitapların yazarı Sinan Akyüz yeni romanı ‘Bir Evlilik Komedisi’nde şehirli kadının ve toplumun evliliğe bakışını ele alıyor.

 

‘Bir Evlilik Komedisi’nde kadınlar ve evlenme tutkularını anlatıyorsunuz. Karakterlerinizden yola çıkarsak, size kadınların evlenmeye bu kadar hevesli olduğunu düşündürten ne? 
Yazar gözlemime dayanarak birçok bekâr kadınla ilgili şunu söyleyebilirim: Girdikleri her ortamda illaki birisi o korkulan soruyu soruyor: “Senin hayatında biri yok mu? Eee, ne zaman evleniyorsun?” İster istemez böyle bir soruyla muhatap kalınca, bekâr olmak sanki senin kusurunmuş düşüncesini yaratıyor. Statü göstergesine gelirsek; bir gün kariyer sahibi bekâr bir kadın şöyle demişti: “Bu toplumda evlilik büyük başarıdan sayılıyormuş. Evlenememek de bir başarısızlıkmış.” Evet, bizde evlenmek ve anne olmak bir statü simgesi.

Karakterleriniz birçok denemeye rağmen ideal eşi bulamıyor. İdeal erkeği bulmak bu kadar zor mu?
Bence günümüz ilişkilerinde sorun da burada işte. İdeal koca kim? Yakışıklı mı? Paralı mı? Statü sahibi mi? Yoksa hepsi mi? Evlenmek isteyen bir kadın  erkekte bunları arıyorsa, o zaman çok güçlük çeker. Halbuki aşka sarılmamız gerekiyor.

Hürriyet Reklam

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!

   


 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
  
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2017 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA