23:17  CEM BELEVI-DERYA ULUĞ ARKADAŞLıĞı IŞE DÖNÜŞTÜ  23:15  EVREN ADAM: İNSANLARıN KAFASıNı DAĞıTALıM ISTEDIK  23:12  ÜNLÜ ŞARKıCı SIMGE’DEN TARTıŞMA YARATACAK AÇıKLAMALAR! ’ARTıK KALITELI MÜZIK YAPıLMıYOR’  23:09  GÖKHAN TÜRKMEN, MÜZIK YÜREK IŞI  23:02  HADISE ILE KAAN YıLDıRıM AYRıLDı!  22:55  YUNUS BULMUŞ RÖPORTAJ   22:50  GÜNCE RÖPORTAJ   22:32  RESUL DINDAR’DAN MEST EDECEK YENI ŞARKıLAR...  22:13  AYFUN KAPLAN ,DİKKATLER HEP ONLARIN ÜSTÜNDEYDİ   17:00  DEMET IŞıL YıLMAZ: ‘ARTıK HIÇBIR KADıN HASTA OLMAYACAK!’  14:52  SEZEN AKSU’NUN ”YALANCı DÜNYA”Sı EZGI BıCıLı’YA EMANET!  03:24  DEV BANKA ‘FAYDA GÖRDÜĞܒ IÇIN 46 MILYON LIRALıK KREDI ALACAĞıNı BORÇLUNUN DAVALı OLDUĞU KIŞIYE SATTı!  03:25  RUSÇA EĞITIM FESTIVALI İSTANBUL’DA  23:19  KAYıP ŞAIR’DEN “DÖNEM” KLIBI  14:06  MILYONLARCA KIŞIYE EKMEK KAPıSı OLAN KUAFÖR VE GÜZELLIK MERKEZLERI ALARM VERIYOR  21:41  GAZETECI UTKU SAĞıLıR DERIN ÇıĞLıK KITABıNı ANLATTı  17:41  GÜRKAN KANDAZ ‘YORMA’ ILE MÜZIKSEVERLERE MERHABA DEDI!  16:28  “KARIKATÜRIST ERMAN GÜLGEǒIN ÜCRETSIZ KARIKATÜR EĞITIMIYLE ÇIZIM YAPMAYı ÖĞRENMEK İSTER MISINIZ?”  23:01  SEFA TOPSAKAL RÖPORTAJ  22:49   MÜZIK, SAĞLıĞıMıZ İÇIN İYIYSE NEDEN MÜZISYENLER BU KADAR ACı ÇEKIYOR? 
 
TUĞBA YURT RÖPORTAJ

 

 

 

Tuğba Yurt : Albümü sırf doldurmak adına şarkı koymadım

Güzel ve Başarılı isimlerden Tuğba Yurt Yepyeni Albümü ile birlikte  bir çok konuyu bize anlattı

 

Tuğba Yurt ve diğerleri diye bahsedecek olursak Neden Tuğba Yurt?

Kendimi hiçbir zaman ‘ben ve diğerleri’ gibi bir ayrıştırma yoluna gitmedim. “Ben” demeyi sevmem çünkü bu seçimi yapacak olan her zaman dinleyenlerdir. Kendi adıma daha iyi müzik yapmak adına uğraş veren iyi bir yorumcu olduğumu düşünüyorum. En büyük şansım da iyi bir sese ve ses rengine sahip olmak.

Müzik yaşantınızı seçtiğiniz de çevrenizden size gelen tepkiler nasıldı?

Sevdiğim bir işle uğraşıyorum. Bu işe de zaman ayırmayı, emek vermeyi çok seviyorum. Çevremdeki herkes destek oldu. Nihayetinde şarkıyı söylemeyi sevdiğim için onlar da kararlarımda hep yanımda oldular.

Yepyeni bir Albüm ile girdiniz Müzik Piyasasına Albümdeki en iddaalı şarkınız hangisi? Kimler ile çalıştınız? İlk Şarkınız Vur Kaç oldu bu şarkının klibinden biraz bahseder misiniz bize?

Yaklaşık bir senedir uzak kaldık albüm sürecinde dinleyenlerim ile. Çünkü gerçekten emek ve sabır isteyen bir süreç. İlk defa 12 şarkılık bir albümle “Sığınak” ile yeniden ‘merhaba’ diyorum. Birçok değerli isim var albümde. En başta bu işe başlamadan önce hayallerimden biri Sezen Aksu şarkısı söylemekti. Bu albüme nasip oldu. Kendisi ile tanıştım, sohbetler ettim, fikirlerinden beslendim. 

Benim için gerçekten çok kıymetli anlardı. Mustafa Ceceli, Gülden, Onurr, Ersay Üner, Celil Yavuz, Erdem Kınay ve sayamayacağım o kadar çok söz yazarı, besteci ve aranjör arkadaşım var ki. Aynı zamanda albümde emeği geçen bir sürü müzisyen dostum da. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.

Albümün ilk çıkış şarkısı “Vur Kaç”. Duygusal hareketli bir şarkı. Ses rengimi iyi yansıttığım şarkılardan biri albümde. 

Klip ise değişik bir klip oldu bana göre. İlk defa senkron almadığımız ve sadece oyunculuk ile senaryoyu anlattığım bir işti. Farklı bir deneyimdi benim için. 

 

Albüm hazırlarken dikkat ettiğiniz konular nelerdir?

Öncelikle sesime yakışan iyi şarkılar bulundurmaya özen gösterdim. Albümü sırf doldurmak adına şarkı koymadım açıkçası:) Şarkıların yapım aşamasından sonuca gelene kadar her bir aşamasında bulundum. Sadece şarkı söylemek değil de işin bu kısmında da bulunmayı seviyorum sanırım.

 

Sahte tıklar oldukça konuşuldu bir anda sahte tıkların konuşulması unutuldu bunun sebebi nedir?

İnsanlar artık neyin gerçek, neyin sahte olduğunu çok net anlıyor. Bu zaten kişinin kendini kandırmasından başka bir şey değil. Orda o sayının miktarından çok şarkının gerçekten dinleyenlere ulaşıp ulaşmaması önemli kısım bence. Benim için de kriter budur.

Ülkemizde Sanatını icra etmek ne kadar zor?

Az önce bahsettiğimiz konu mesela bunca yapılan oyunlar içerisinde tüm gerçekliğin ile sanatını icra etmek biraz zorlaşıyor tabi. Sen aslında doğru giderken bir başkası bu oyunlarla sanki çok daha başarılıymış gibi gösteriliyor vs. Bu da zorluk mu bilemiyorum ama gerçekten müzik adına çabalayanlar için bazen sıkıcı bir durum olabiliyor.

 

Müzik Hayatına yeni başlayanlara neler tavsiye edersiniz?

Kendilerine inansınlar ve yılmasınlar.

 

Türkiye’de Çalışmasını beğendiğiniz Aranjörler kimler? Hangileri ile Çalışmak istersiniz?

Birçok isim var tabi. Çoğu ile zaten albümde çalıştık. Celil Yavuz, Erdem Kınay, Mustafa Ceceli, Ersay Üner aklıma ilk gelenler... Henüz çalışma fırsatı bulamadık ama yaptığı işleri beğendiğim bir isim Ozan Bayraşa.

Türkiye’de Harbiye’de sahneye çıkmayan kalmadı ama bir siz çıkmadınız zamanı gelmedi mi?

’Çıkmayan kalmadı’ cümlesi beni güldürdü gerçekten soruyu okuduğumda :) Doğru zamanda ben de Harbiye’ye çıkacağım. Çok uzak bir zaman değil.

Müziğin Magazinleştirilmesini ne kadar doğru buluyorsunuz?

Bilmem ben çok o taraflarda değilim sanırım elbette ki işin magazinsel boyutu da önemli. Ben müzik kadar o kısımda çok başarılı değilim biraz da tercih meselesi tabi.

Mutfakta Tuğba Yurt nasıl evde kendiniz mi yaparsınız yoksa dışarda mı yersiniz yemeği?

Yemek yemeyi çok sevdiğim doğru ama yemek yapma konusunda çok başarılı olduğum söylenemez:)

 Müzik ödülleri ve Müzik yarışmaları sizce bazı sanatçıları ön plana çıkarmak için bir pr çalışması mı?

Öyle olduğunu düşünüyorum. Çünkü hakkaniyetli bir yarış durumu hemen hemen hiç bir dalda olmadığı gibi müzik sektöründe de maalesef yok. Gönül isterdi ki herkes sanatı ile yarışsın.

Bir Single / Albüm çıkarmak iyi bir pr çalışması demek bu kadar verilen emeklere değiyor mu? Konserlerinizden çok fazla kazanıyormusunuz?

Sonuçta işin döngüsü bu. Bir şekilde yeni şarkılarla buluşturmak durumundasınız dinleyenlerinizi. Bu bir single olur ya da albüm. Ben konserlerimden elde ettiğim gelirimi bir şekilde yine kendi işime harcıyorum. Şarkıma, klibime, aranjeme vs. sonuçta emek vermeden de karşılığını beklemek zor. Hele ki kendi başınıza bir şeyleri başarmak için uğraşıyorsanız.

 

Sizce Kariyerinizin en önemli yılı hangisi? Unutamadığınız anılarınız varmı?

Kariyerimin her dönemi bana bir şeyler kattı. Olumlu ya da olumsuz fark etmiyor. Hepsi bu noktaya gelmem için yaşamam gereken deneyimlerdi. Ama tabi ki kariyerimin ilk dönemlerinde “Sakin Ol” şarkısı ile büyük bir yükseliş dönemi yaşadım. Sonrasında çıkardığım şarkılarında yükselişimi devam ettirmesi benim için büyük bir mutluluk oldu o dönemde.

Konserlerde dinleyici ile Sanatçı arasına barikat konması sizce ne kadar doğru ? Konserleriniz nasıl gidiyor ? Sizi en çok heyecanlandıran konseriniz hangisi ?

Barikat tabi ki orada önlem için konuyor herhangi bir sıkıntı yaşanmaması adına. Ama ben konserlerimde dinleyici ile aramda çok mesafe olmasını seven biri değilim. Çünkü biz sahnede dinleyenlerimizden enerji alıp şarkılarımızı söylüyoruz. Gözlerinin içine bakıp şarkı söylemek beni mutlu ediyor. O bağlantıyı kuramadığım zaman bende çok konsantre olamıyorum açıkçası. Konserlerimiz gayet güzel gidiyor. Yaklaşık 1 senedir yeni bir proje çıkarmamış olmama rağmen dur durak bilmeden şehir şehir konserlerimize devam ettik. Hemen hemen her konserimde de aynı heyecanı yaşıyorum.

Sosyal Medya ile aranız nasıl ?

Sosyal medya seviyorum artık en büyük iletişim alanımız oldu. Kullanıyorum ama öyle her anımı paylaşacak kadar aktif değilim. Özellikle instagramda işimle alakalı paylaşımlar yapıyorum. Bazen hikayelerimde günlük yaşantımdan bazı anları paylaşıyorum diyebilirim.

Tuğba Yurt sahne hayatında ve dış hayatında aynı mıdır?

Ben çok büyük değişimler yaşamıyorum karakter olarak sahne büyüsüne kaptırıp kendimi. Olduğum gibi davranmaya çalışıyorum. Tabii ki sahnede bir topluluk karşısına çıktığımız için ister istemez söyleyeceğimiz sözden yaptığımız davranışa kadar dikkat etme durumu söz konusu. Ama doğallık ve tevazu her zaman kişiye kazandırır.

Bu kadar güzel olmayı neye borçlusunuz?

Öncelikle teşekkür ederim:) Biraz genetik olsa gerek. Tabi göz önünde insanlar olduğumuz için dikkat ediyorum da yaşantıma. Doğal kalmayı seviyorum. Günlük hayatımda aşırı makyaj vs. yapmam. Fırsat buldukça da sporumu yapıyorum.

Fan Grubunuz var mı? Fanlarınıza neler söylemek istersiniz?

Fan sayfaları, fan grupları dolu. O kadar kıymetliler ki. Sevgileri, bağlılıkları sizi düşünüp yaptıkları, gün boyunca paylaşımları, konserleri takip etmeleri anlatılamaz bir sevgi gerçekten. İyi ki varlar. Hepsini çok seviyorum.

 

9 SORUDA TUĞBA YURT

KISKANÇMISINIZ: Kıskancım

HANGİ BURÇSUNUZ: Başak

HANGİ MESLEĞİ YAPMAK İSTEMEZSİNİZ: Hiç düşünmedim :) Hep şarkı söyleme odaklıymışım :)

NELERDEN NEFRET EDERSİNİZ: Adaletsizlikten

EN SEVDİĞİNİZ DİZİ/FİLM: Şu an dizi olarak “Çukur” tek izlediğim film olarak leon

EN SON İZLEDİĞİNİZ DİZİ/FİLM: 7. Koğuştaki Mucize

UĞURLU RAKAMINIZ:  2 :)

EN SEVDİĞİNİZ HAYVAN/ÇİÇEK: Papatya Hayvan : Köpek

Sedat Sarıkaya Özel Röportaj 

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!

 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER
  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
 

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2020 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA