10:19  BİSİKLETSEVERLER 30 KİLOMETRELİK SÜRÜŞ YAPTI  20:34  KARİYER MERKEZİ’NİN GENEL MUHASEBE KURSU 30 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR  12:06  SEKTÖRÜN 3 GÜÇLÜ KADIN İSMİ BİR ARADA   08:27  BÜYÜKŞEHİR’İN MODERN DOKUNUŞLARIYLA MERSİN YEŞİLE DOYUYOR  20:11  MEVLANA KADIN VE ÇOCUK ATÖLYESİ’NDE TOPRAĞIN VE DOĞANIN ÖNEMİ ANLATILDI  15:59  ABD ADANA KONSOLOSU PİLZ’DEN BAŞKAN SEÇER’E ZİYARET  08:35  SAHİPLENDİRİLEN KÖPEKLER VE SAHİPLERİ ADAPTASYON EĞİTİMİNDEN GEÇECEK  20:18  3. ÇEVRE YOLU’NDA 2. ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI  08:52  ERDEMLİ’DE 12 MAHALLENİN 40 YILLIK YOL HASRETİ SONA ERDİ  03:45  AILE HEKIMLERI VE AILE SAĞLıĞı ÇALıŞANLARı İŞ BıRAKıYOR  02:53  MÜKEMMEL DEĞIŞIMIN KAPıLARıNı ARALAYAN KADıN ŞEYDA SÖYLER  00:27  YAZLıKÇıLAR ILE TURIZMCILERIN DÜELLOSU  21:15  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN ÜCRETSİZ YÜZME KURSLARI BAŞLADI  14:07  TARSUS’TA BUGÜNE KADAR 50’YE YAKIN MAHALLE’DE MOBİL KUAFÖR HİZMETİ VERİLDİ  08:43  TARSUS DOĞA PARKI’NDAKİ HAYVAN ÇEŞİTLİLİĞİ, YENİ TÜRLERİN KATILIMI İLE ARTIYOR  20:11  YENİŞEHİR BELEDİYESİNDEN ÜCRETSİZ RUSÇA DİL EĞİTİMİ  14:53  JAKO’DAN HÜZÜNLÜ VEDA  13:05  CNG’Lİ OTOBÜSLER, MOTORİNE GÖRE YILDA 43 MİLYON LİRA TASARRUF SAĞLIYOR  12:28  ÖZGÜR ALTER , ADANA’DA ARABESK RÜZGARı ESTIRDI   08:39  TARSUS’TA İLK KEZ BİR YOL 3 ŞERİTLİ DURUMA GETİRİLİYOR 
 
MESKİ, ALTYAPININ YANI SIRA ASFALT ÇALIŞMALARINA DA BAŞLADI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Asfalt Şube Müdürlüğü kurdu.

 

Altyapı çalışmalarının sonrasında asfalt tamiratı işlerine de başlayan MESKİ, vatandaşların taleplerini hızlıca çözüme kavuşturmaya devam ediyor.

MESKİ, üstyapı çalışmalarına da hız veriyor

MESKİ, tüm ilçelerde hız kesmeden devam eden altyapı çalışmalarının yanı sıra üstyapı çalışmalarına da başladı. MESKİ, birimleri tarafından yapılan bakım onarım faaliyetlerinin ardından bozulan yollar ile deplase ve rehabilitasyon çalışmaları sonrası bozulan yol kaplaması, asfalt tamiratı ve yama işlerini yapmak üzere Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’na bağlı Asfalt Şube Müdürlüğü’nü hayata geçirdi.

MESKİ Asfalt Şube Müdürlüğü, ilk iş olarak Çay ve Özgürlük Mahalleleri’nde yol kaplama çalışmalarına başladı. Çalışma kapsamında? Özgürlük Mahallesi’nde 4 bin 2 ton, Çay Mahallesi’nde 3 bin 408 ton olmak üzere toplam 7 bin 410 ton bitümlü sıcak karışım asfalt serimi yapıldı. İstemihan Talay Caddesi’nde 380 adet, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda ise 353 adet muayene bacası imalatı ile yağmur suyu ızgaraları yükseltildi. Çalışmalar, Tarsus ilçesinde bulunan cadde ve sokaklarda ihtiyaca bağlı olarak devam ediyor.

Ayrıca, 1 Mart 2022 tarihi itibariyle Teksin sistemi üzerinden vatandaş ve birimlerden gelen talepleri toplayan MESKİ, ilgili bölgelere hızlıca müdahale etmeye başladı. MESKİ, altyapı birimlerinin çalışmaları sonrasında asfalt tamiratı işlerine müdahale ederek, vatandaşların taleplerini karşılamayı sürdürüyor.

“Çok güzel çalışmalar yapılıyor”

Çay Mahallesi sakinlerinden Gülizar Hus, Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları dolayısıyla Başkan Vahap Seçer’e teşekkür ederek, “Önce suyumuz yoktu tabi çok perişan olduk. Yollarımız çok kötüydü. Sağ olsun şimdi yapıldı. Başkanımız iyidir. Çok güzel çalışma yapıyor gerçekten. Suyumuz yoktu. Bir defa söyledik ikinci günü hemen ekibi geldi. Yollarımızı yaptı. Sularımızı düzenledi. Önceden sıkıntılarımız çoktu. Çok perişan olduk. Sanki dağ başı bir yerdeyiz. Suyumuz çıkmıyordu. Bulaşıkta perişan oluyorduk. Kapları dolduruyorduk. Çok mağdurduk. Şimdi sağ olsun sular çok güzel tazyikli geliyor” diye konuştu.

“Vahap Başkan su ve asfalt sözünü tuttu”

Çay Mahallesi Muhtarı Ahmet Akyol, 3 dönemdir muhtarlık yaptığını belirterek, “30 senedir bu mahallede oturuyorum. 30 senedir buranın altyapısının yapıldığını ben değil vatandaş da görmedi. Vahap Başkan su ile asfalt sözünü tuttu, yerine getirdi. Sularından memnunuz, asfaltından memnunuz, çalışmasından memnunuz. Ben ne diyorsam halk da onu diyor.  Allah razı olsun Vahap Başkanımızdan. Teşekkür ederiz. Çalışan adamın emeği boşa gitmez. Vahap Başkanımız söz verdi. Elini taşın altına koydu. Yaptı da. Allah razı olsun. Çay Mahallesi halkı adına çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Çok takdir ediyoruz”

Mahalle sakinlerinden Erdal Uludağ ise “Yıllardır hiç suyumuz gelmiyordu evlerimize. Kaç senedir bidonlarla çamaşır makinesine su boşaltıp o şekilde çalıştırıyorduk. Ama gerçekten bu son dönemlerde çok güzel bir çalışma oldu. Herkes memnun. Gerçekten çok takdir ediyoruz. Çay Mahallesi halkı adına da çok teşekkür ediyoruz. Daha önce toz, dumandan geçilmiyordu Çay Mahallesi. Yollarımız çok güzel oldu. Yollarımızı asfaltladı. 3. katlara su gitmiyordu. Şu anda çok tazyikli” ifadelerini kullandı.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA