22:53  AŞKıNıZı TÜM DÜNYA’YA DUYURACAĞıNıZ ÖZEL GÜNÜNÜZ IÇIN YENIDEN ANLAŞMA İMZALADıLAR   18:24  SÜMEYRA DEMİREL KİMDİR?  19:13  GÜZEL OYUNCU MELİKE AKDAĞ YENİ ROLÜ İÇİN HAZIRLANIYOR  18:40  SİNEMANIN EN GENÇ SULTANI “EYLÜL AKDAĞ”  11:05  CUMHURİYET COŞKUSU MERSİN’DE SANATLA BULUŞTU  10:03  MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN, CUMHURİYET’İN 100. YILINA YAKIŞIR KUTLAMALAR  11:53  ÇOCUKLAR, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ADINA YARAŞIR BİR COŞKUYLA KUTLADI  10:53  BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR  21:10  İLKSEN KODAL YENI ÇALıŞMASı ILE DIKKATLERI ÜZERINE ÇEKIYOR!  10:05  MESKİ, TARSUS VE AKDENİZ’DE YAĞMURSUYU HATTI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR  17:04  DÜNYA YıLDıZLARıNıN ZAYıFLAMAK IÇIN KULLANDıĞı O CIHAZ ARTıK RAHIME BIÇER BEAUTY ’DE   10:48  BÜYÜKŞEHİR İLE KADIN EMEĞİ DEĞERE DÖNÜŞÜYOR  10:05  BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERE ULUSLARARASI PROJELERDE YER AÇIYOR  09:44  BÜYÜKŞEHİR, YENİŞEHİR BELEDİYESİ PERSONELİNE KENTSEL ARAMA KURTARMA EĞİTİMİ VERDİ  21:43  DUYGU ESKIN’DEN BAMBAŞKA BIR TARZ ’SOR’ YAYıNDA  10:53  BÜYÜKŞEHİR’DEN HEM GENÇ İSTİHDAMINA HEM TURİZM SEKTÖRÜNE KATKI  21:19  NUR SARI ÇİN’DE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETMEYE HAZIRLANIYOR  09:44  MSK ERKEK BASKETBOL TAKIMI, BORNOVA BELEDİYESİ KARŞIYAKA’YI 90-73’LÜK SKORLA YENDİ  18:02  MUSTAFA HEPER YENİ PROJESİNE HAZIRLANIYOR  19:36  SALMAN SOLMA’DAN YENİ TEKLİ: BU BANA FAZLA GELİR! 
 
BÜYÜKŞEHİR’İN EMEKLİ EVİ ÜYELERİ, KUMKUYU PLAJI’NDA BİR ARAYA GELDİ

7’den 70’e her yurttaşını düşünen Mersin Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir Emekli Evi üyelerini bir araya getirerek, yaş almışları deniz etkinliğinde buluşturdu. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Yenişehir Emekli Evi’nin düzenlemiş olduğu etkinlik kapsamında, 55 yaş ve üzeri yurttaşlar, Erdemli’ye bağlı Kumkuyu Plajı’nda bir araya geldi.

 

Önce denizde yüzerek serinleyen yurttaşlar, ardından müzik eşliğinde oyunlar oynadı. Yemek ikramında bulunulan emeklilerin, sağlık taraması da Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirildi. Akranlarıyla bir arada olmanın mutluluğunu yaşayan yurttaşlar, keyifli bir gün geçirerek moral buldu.

Yeter: “Emekli Evleri olarak yaş almışlarımızı her türlü etkinlikle buluşturuyoruz”

Yaş almış yurttaşların pek çok etkinlikle buluşturulduğunu ve Halkkent, Yenişehir ile Tarsus Emekli Evi üyelerinin programlarını eş zamanlı yürüttüklerini ifade eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Halkkent Emekli Evi Sorumlusu Çağdaş Yeter, “Emekli Evleri olarak 55 yaş ve üzeri yaş almış emeklilerimize eğitim, sağlık, sosyal ve birçok alanda etkinlikler düzenliyoruz.  Emekli Evi üyelerimizin hem serinlemesi hem de sosyalleşmesi için Kumkuyu Halk Plajı’na getirdik” dedi. Yapılan etkinliklerden yaş almışların çok memnun kaldığını ve geri dönütlerin olumlu olduğunu belirten Yeter, bu durumun kendilerini çok mutlu ettiğini ifade etti.

Emekli Evi üyeleri birlikte zaman geçirmenin keyfini yaşadı

Denizde yüzerek güzel havanın tadını arkadaşlarıyla çıkaran Mevlüt Özkan, “Vaktimizi arkadaşlarımız ve bütün emekli üyelerimizle birlikte çok güzel geçirdik. Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri bizi buraya getirdi. Denizde yüzüp, sıcak kumun keyfini çıkardık” dedi.

Özellikte yaşlılıkta birlik ve beraberlik ihtiyacının daha çok arttığını dile getiren Özkan, “Sosyalleşmek, birlik ve beraberlik, dostluk, arkadaşlık hele ki yaşlılıkta, emeklilikte daha güzel” şeklinde konuştu.

Yenişehir Emekli Evi’ne açıldığı günden beri giden Kadir Özbilen’de, “Emekli Evi’nin her türlü hizmetinden faydalanıyoruz. İlk üyelerinden biriyim. Gezi olduğunu duyunca eşimle birlikte hemen kaydımızı yaptırdık” diye konuştu.

12 yıldır Mersin’de yaşadığını ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinden oldukça memnun kaldığını belirten Özbilen, “Bir belediyenin bu kadar çalıştığını ve hizmet verdiğini ben ilk kez burada gördüm. Geziler, kültür sanat faaliyetleri, söyleşiler, sahildeki konserler, hepsinden son derece memnunuz” dedi. 

Yaş almışlar, gün boyunca gönüllerince eğlendi

Emekli maaşlarıyla sosyal ve kültürel faaliyetlere bütçe ayırmanın zor olduğunu ve Emekli Evi’nin düzenlediği etkinliklere sürekli katıldığını ifade eden Fadime Dursun, “Mersin Büyükşehir Belediyesi gibi çalışan bir belediye nadir bulunur.  Emekli maaşlarıyla bir şeye yetişmek mümkün değil. Bu faaliyetler olmasa ben evden çıkmıyorum, mümkün değil; nereye gitsen para. Ekonomik sıkıntı içindeyiz, ev geçindirirken aybaşını zor getiriyoruz. Kaldı ki sinemaya, denize gitmek çok zor. Büyükşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” diye belirtti.

Etkinlikte arkadaşlarıyla birlikte güzel vakit geçirdiğini söyleyen Gönül Demiryürek, ise, “Büyükşehir Belediyesi bizi monoton hayatımızdan bir günlüğüne de olsa çıkartarak, güzel bir etkinlikle ağırladı. Başkanımız Vahap Seçer’in bütün Mersin’e verdiği emekleri ve çabaları görüp, takip ediyor, çok memnun oluyorum” şeklinde konuştu. Arkadaşlarıyla birlikte şarkılar söyleyip, oyun oynadıklarını dile getiren Demiryürek sözlerine ek olarak, “Gezdik, bol bol yürüyüş yaptık, yemek yedik, denizde yüzmek isteyen denizde yüzdü, şahane bir gün geçirdik” dedi.

Emekli Evi sayesinde eve kapanmaktan kurtulduklarını ifade eden üyelerden Züleyha Çolakkadı’da , “Yaptığı işlerden dolayı Başkanımız Vahap Seçer’e çok teşekkür ederim. Bizleri düşünüp evimizde kapalı tutmayıp, etkinlikler, geziler düzenliyor, hiç masraf yapmıyoruz” şeklinde konuştu. Başkan Vahap Seçer’in 7’den 70’e herkesin hayatına dokunduğunu belirten Çolakkadı, “Çocuklardan büyüklerine kadar ayrım yapmadan Başkanımız herkesi eşit tutup, emek veriyor” şeklinde konuştu.

 
 


Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

    Bu Habere Hen?z Yorum Yap?lmam??..!


 
   


 
       
 
  FLAŞ HABER

  YAZARLAR
 
 
  HAVA DURUMU
 
..
  
  FLAŞ HABER
 

Aşkınızı Tüm Dünya’ya Duyuracağınız Özel Gününüz için Yeniden Anlaşma İmz
 Devamı...

 

CUMHURİYET COŞKUSU MERSİN’DE SANATLA BULUŞTU
 Devamı...

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN, CUMHURİYET’İN 100. YILINA YAKIŞIR KUTLAMALAR
 Devamı...

 

ÇOCUKLAR, CUMHURİYET’İN 100. YILINI ADINA YARAŞIR BİR COŞKUYLA KUTLADI
 Devamı...

 

BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ, FİLOSUNU GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDİYOR
 Devamı...

 

MESKİ, TARSUS VE AKDENİZ’DE YAĞMURSUYU HATTI ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR
 Devamı...

 

Dünya yıldızlarının zayıflamak için kullandığı o cihaz artık Rahime Biçer Beauty
 Devamı...

 

BÜYÜKŞEHİR İLE KADIN EMEĞİ DEĞERE DÖNÜŞÜYOR
 Devamı...

 

BÜYÜKŞEHİR, GENÇLERE ULUSLARARASI PROJELERDE YER AÇIYOR
 Devamı...

 
  ÇOK OKUNANLAR
  • Bu Ay
  • Bu Hafta
  • Dün
  • Bugün

 


       
 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE MAGAZİN HABERLERİ MÜZİK HABERLERİ RADYO HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
turkiyelife.com.tr © Copyright 2016-2023 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA